List Grahama do Williama Burroughsa wystawiony na aukcję

Mało znany fakt: Graham Masterton napisał książkę z Williamem S. Burroughsem, słynnym amerykańskim pisarzem i poetą, autorem legendarnych powieści Ćpun, Nagi lunch czy Pedał. Zmarły w 1997 roku Burroughs był jednym z największych przedstawicieli ruchu artystycznego zwanego „Beat Generation”. Bitnicy często uchodzili za niezrozumianych i kontrowersyjnych, chociażby ze względu na eksperymenty z używkami.

Wróćmy do przeszłości – w pierwszej połowie lat 60-tych Burroughs uchodził za mentora dla młodych, początkujących pisarzy. Jednym z nich był Graham Masterton, który zwykł korespondować listownie z Burroughsem. Jednym z tematów był wspólny projekt – eksperymentalna językowo, praktycznie nieprzetłumaczalna na inne języki powieść Rules of Duel.

Okładka powieści RULES OF DUEL

Niedawno dokonano zaskakującego odkrycia – w biurku należącym niegdyś do  Burroughsa znaleziono liczne listy, a wśród nich ten, którego autorem w 1964 roku był Graham Masterton. Listy zostały wystawione na aukcję w domu aukcyjnym Bonhams (jednym z najstarszych w Nowym Jorku) i zostały zlicytowane za 5700 dolarów.

List Grahama Mastertona do Williama Burroughsa (1964 r.)

Zalicytuj charytatywnie książki z autografem Grahama Mastertona!

Zgodnie z zapowiedziami, Graham Masterton wspomógł akcję zbierania pieniędzy na małego Filipka, który choruje na padaczkę i wymaga kosztownej kuracji komórkami macierzystymi.

Od dzisiaj możecie wciąż udział w licytacji trzech książek z autografami Grahama – są to MARTWI ZA ŻYCIA, INFEKCJA oraz RYTUAŁ. Licytować można w komentarzach na Facebooku poprzez fanpage „Polski fandom wspiera Filipka”, dokładnie pod tym linkiem:

Mistrz Graham Masterton, podarował nam trzy książki, osobiście przez siebie podpisane, na licytację dla Filipa :)Cała…

Publiée par Polski fandom wspiera Filipka sur Jeudi 11 juillet 2019

Wraz z Grahamem zapraszamy do licytacji!
Pomóc można także bezpośrednio poprzez zbiórkę środków na portalu Się Pomaga:

https://www.siepomaga.pl/filipek-lenart?fbclid=IwAR3LV0DycBtRnTOwW8DHXWA_mhH6sBIj5ScjnQNr0dLGwyrra7_96SCFc2U

 

Graham Masterton wspiera kolejną akcję charytatywną

Graham Masterton cały czas aktywnie wspiera kolejne akcje charytatywne, szczególnie jeśli mają one na celu pomoc dzieciom. Tym razem nadarzyła się okazja, żeby pomóc małemu Filipkowi, który choruje na padaczkę i wymaga kosztownej kuracji komórkami macierzystymi.

Oprócz udostępnienia linku do ogólnopolskiej zbiórki (który również wrzucamy poniżej), Graham postanowił przeznaczyć także kilka przedmiotów na aukcję charytatywną (np. książki z autografem). O szczegółach poinformujemy w kolejnej wiadomości.

Jeśli chcecie pomóc, zapraszamy tutaj:

https://www.siepomaga.pl/filipek-lenart?fbclid=IwAR3LV0DycBtRnTOwW8DHXWA_mhH6sBIj5ScjnQNr0dLGwyrra7_96SCFc2U

Graham pomaga Filipkowi

 

Szczegółowy plan wizyty Grahama we Wrocławiu i okolicach

Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan wrześniowej wizyty Grahama Mastertona we Wrocławiu:

Środa, 18 września:

19.00 – Spotkanie we Wrocławiu

Czwartek, 19 września:

12.00 – ceremonia wręczenia nagród w Zakładzie Karnym w Wołowie

17.30 – spotkanie w Długołęce

Piątek, 20 września:

17.30 – spotkanie w Kątach Wrocławskich

Sobota, 21 września

16.00 – wizyta w Domu Dziecka w Strzelinie

19.00 – spotkanie na Festiwalu Literatury w Strzelinie

Niedziela, 22 września:

12.00 – spotkanie w Bukowcu
Więcej szczegółów podamy jak tylko zostaną ustalone!

Co nowego u Grahama? Nowe opowiadanie grozy w drodze!

Graham zarezerwował już lot do Polski, aby móc odwiedzić w sierpniu Medalikon w Częstochowie. Finalizowane są także przygotowania do wręczenia nagrody w III edycji konkursu „W więzieniu pisane”, które odbędzie się w Zakładzie Karnym w Wołowie już we wrześniu. Graham Masterton odwiedzi okoliczne miejscowości, będzie podpisywał książki w Strzelinie i odwiedzi swoich podopiecznych w Domu Dziecka.

Tymczasem jako pierwsi ogłaszamy, że Graham wraz z Dawn G Harris rozpoczęli prace nad nowym opowiadaniem z gatunku horroru. Drugi po STRANGLEHOLD tekst ma już roboczy tytuł – CUTTING THE MUSTARD, co jest brytyjskim zwrotem oznaczającym, że ktoś jest w stanie zrobić to, czego od niego się oczekuje.

Poniżej prezentujemy zdjęcie z przejażdżki Mustangiem Grahama, podczas której wraz z Dawn omawiali pomysł na opowiadanie.

Graham Masterton i Dawn G Harris omawiają szczegóły nowego opowiadania

Rebis dodrukował wznowienie RYTUAŁU

Do sprzedaży trafił właśnie dodruk wznowienia znakomitego horroru RYTUAŁ – to jedna z najmocniejszych i najkrwawszych, a zarazem najbardziej klimatycznych powieści, jakie napisał Graham Masterton.

Jeśli komuś brakuje w kolekcji właśnie tego tytułu, można go od teraz dostać w księgarniach oraz sklepach internetowych. Miłej lektury!

Graham Masterton – Rytuał – okładka

Trwa III edycja „W więzieniu pisane” – Graham Masterton ponownie w Polsce!

Z początkiem kwietnia ruszyła trzecia edycja corocznego konkursu „W więzieniu pisane”, którego pomysłodawcą jest Graham Masterton.  Do udziału zostali zaproszeni osadzeni w Zakładach Karnych w całej Polsce. Każdy z nich może na dowolny temat napisać opowiadanie nie dłuższe niż 1000 słów, a na autorów najlepszych z nich czekać będą nagrody.

Ceremonia ich wręczenia odbędzie się w połowie września w Zakładzie Karnym w Wołowie niedaleko Wrocławie. Graham odwiedzi wtedy Polskę po raz kolejny (pierwsza w tym roku wizyta odbędzie się w sierpniu z okazji festiwalu Medalikon w Częstochowie). W trakcie tych odwiedzin autor odwiedzi Długołękę, Kąty Wrocławskie i Bukowiec, a także Dom Dziecka w Strzelinie oraz tamtejszy Festiwal Literatury. Szczegóły podamy jak tylko zostaną ustalone, ale już teraz zapraszamy na spotkania z Grahamem!

 

Logo konkursu „W wiezieniu pisane”

 

Masterton gościem festiwalu Medalikon w Częstochowie!

Medalikon to konwent fanów szeroko pojętej fantastyki, ale także horroru, baśni, mangi czy anime, który odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia w Częstochowie. Organizatorzy potwierdzają już udział pierwszych gości, a jako że w tym roku motywem przewodnim Medalikonu będzie horror, najważniejszym z nich będzie Graham Masterton.

Program będzie obfitował w spotkania autorskie z pisarzami, ale także w prelekcje, panele dyskusyjne i inne atrakcje, takie jak cosplay, gry RPG czy tzw. LARP.

Materiały organizatora
Materiały organizatora

 

 

 

Graham Masterton – wampir w Grze o Tron

Poniżej znajdziecie dwie grafiki, których autorem jest Jeremy Leclercq. Graham wystąpił na nich jako Hrabia Mastertula, a także osobiście wziął udział w pisarskiej Grze o Tron!

Autor: Jeremy Leclercq
Autor: Jeremy Leclercq

STRANGLEHOLD w wersji rosyjskiej

STRANGLEHOLD, czyli krótkie opowiadanie, które Graham Masterton napisał wspólnie z Dawn G. Harris, zostało opublikowane w Darker Magazine, największym rosyjskim blogu dotyczącym horrorów. Możecie je przeczytać (o ile tylko znacie język) pod tym linkiem:

https://darkermagazine.ru/page/don-g-harris-grem-masterton-mertvaja-hvatka?fbclid=IwAR1-7ExcHmjUMJflkD6fsKxwSNkv4ctieiBr6OLtnjqzPsULIUpysA_LoyI

Jednocześnie przypominam, że opowiadanie w polskiej wersji możecie przeczytać w najnowszym numerze magazynu Okolica Strachu, do kupienia tutaj:

http://sklep.okolicastrachu.pl/produkt/okolica-strachu-11-12-zapowiedz-grudzien/

Graham życzy radosnego tłustego czwartku

Dzisiejsze przedpołudnie zaczynamy od krótkich życzeń i grafiki na tłusty czwartek, którą przesłał nam Graham Masterton. 

"Radosnego tłustego czwartku dla wszystkich polskich przyjaciół! Wepchnijcie w siebie dużo pączków i zalejcie kilkoma litrami piwa!".Kto dziś skorzysta z tej rady? 🙂