Dziś 75 urodziny Grahama Mastertona!

16 stycznia świętujemy urodziny Grahama Mastertona – w tym roku wyjątkowe, bo okrągłe. W dniu 75 urodzin składamy naszemu ulubionemu pisarzowi najlepsze życzenia zdrowia, spokoju, siły, energii, wytrwałości, nieskończonej ilości pomysłów na nowe opowieści i czasu, by je wszystkie spisać! A Wy czego życzycie Grahamowi? Napiszcie w komentarzu – on to czyta! 🙂

Happy Birthday, Graham!

DOM STU SZEPTÓW w drugiej połowie roku w Albatrosie!

Z przyjemnością ogłaszamy, że najnowszy horror Grahama Mastertona, zatytułowany DOM STU SZEPTÓW (THE  HOUSE OF A HUNDRED WHISPERS) ukaże się w polskiej wersji jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej jesienią, za sprawą wydawnictwa Albatros. Za przekład zabrała się Izabela Matuszewska.

Poniżej prezentujemy okładkę zagranicznej edycji powieści, a także wstępny opis okładkowy.

Okładka powieści THE HOUSE OF A HUNDRED WHISPERS

Autorska interpretacja opowieści o nawiedzonym domu.
NAJNOWSZA POWIEŚĆ GROZY BRYTYJSKIEGO MISTRZA HORRORU, GRAHAMA MASTERTONA.

Na smaganych wiatrem wrzosowiskach stare domostwo strzeże swych sekretów…
Dwór Wszystkich Świętych jest rozległą rezydencją w stylu Tudorów położoną na skraju ponurego i mglistego Dartmoore. Niewielu miałoby odwagę tu osiąść. A jednak były naczelnik więzienia w Dartmoore podjął tę decyzję. Teraz, kiedy już nie żyje, posiadłość odziedziczą jego dzieci.
Choć ojciec od dawna był z nimi skłócony, dzieci wprowadzają się do pozostawionej im w spadku posiadłości. Tymczasem złowieszcza atmosfera wrzosowisk wdziera się do wszystkich pomieszczeń. Podłogi skrzypią, w tajemnych korytarzach odbija się echo, wiatr gwiżdże w kryjówce przygotowanej niegdyś dla katolickich duchownych.
W dniu, w którym rodzina decyduje się opuścić Dwór Wszystkich Świętych i nigdy już tam nie wracać, we wnętrzu domu przepada bez wieści mały Timmy…
Czyżby w tych starych murach od wieków gnieździło się zło?
A może zło to jedynie wytwór ludzkiego umysłu?

Ponieważ jest to wczesna zapowiedź zastrzegam, że niektóre detale mogą się jeszcze zmienić. Wygląda jednak na to, że ten rok również przyniesie zestaw dwóch premierowych powieści Grahama Mastertona. Czekacie?

DO OSTATNIEJ KROPLI KRWI – okładka, opis i data premiery

Jedenasty tom przygód Katie Maguire w polskiej wersji zadebiutuje już 24 marca. Za przekład odpowiada Maria Gębicka-Frąc, a książka liczyć będzie 448 stron.

Poniżej możecie zobaczyć okładkę powieści oraz przeczytać opis okładkowy:

Okładka powieści DO OSTATNIEJ KROPLI KRWI

Na wiejskiej drodze w pobliżu Cork zostaje znaleziony spalony jaguar… ze szczątkami mężczyzny za kierownicą. To Garrett Quinn, sędzia, jeden z ostatnich sprawiedliwych. I były kochanek nadkomisarz Katie Maguire. Właśnie tego dnia miał ogłosić wyrok w sprawie gangstera podejrzanego o wielokrotne zabójstwo. Katie znów będzie miała przeciwko sobie niemal cały miejscowy świat przestępczy. A tymczasem w mieście rozpętało się istne pandemonium: ktoś spycha do rzeki kobietę z dzieckiem, ktoś strzela przed pubem do mężczyzny, ktoś śmiertelnie godzi nożem handlarza narkotyków, ktoś podkłada bombę w laboratorium farmaceutycznym… A na horyzoncie pojawia się groźba wojny gangów, która może za sobą pociągnąć dziesiątki niewinnych ofiar.
Katie ma przed sobą mordercze dni. I to w sytuacji, kiedy jest atakowana przez media i poddawana presji przez nowego przełożonego, z którym ma osobiste porachunki.

Graham Masterton życzy Wam szczęśliwego nowego roku!

Tym razem krótka noworoczna wiadomość od Grahama:

Szczęśliwego nowego roku dla wszystkich moich przyjaciół. Bardzo dziękuję za Wasz entuzjazm i wsparcie w trakcie tego ponurego 2020 roku. Bądźcie zdrowi i bezpieczni.

Mi nie pozostaje nic innego jak dołączyć się do życzeń: udanego Sylwestra i wszystkiego dobrego oraz zdrowego na nowy rok!

Graham Masterton życzy Wam Wesołych Świąt!

Krótka świąteczna wiadomość od Grahama:

Najlepsze życzenia dla wszystkich moich przyjaciół w Polsce. Mam nadzieję, że będziecie mieli wspaniałe Święta, a nowy rok będzie zdrowy i pełen sukcesów.  Nie mogę się doczekać powrotu do Polski, jak tylko pandemia zostanie opanowana!

Ja również dołączam się do życzeń: Wesołych Świąt i szczęśliwego (i bezpiecznego!) nowego roku! Oby był lepszy niż ten 🙂

Egzemplarze autorskie od Albatrosa już u Grahama

Zgodnie z tradycją (i zapewne zapisami w umowie), wydawca przesyła do autora egzemplarze wydanych książek, zwane też… egzemplarzami autorskimi.
Do Grahama Mastertona trafiły właśnie najnowsze powieści o Katie Maguire, opublikowane przez Wydawnictwo Albatros, a także, jak widzimy w tle, książki francuskojęzyczne i greckojęzyczne.
Katie – egzemplarze autorskie

Przypominamy, że już w marcu ukaże się w polskiej wersji DO OSTATNIEJ KROPKI KRWI, jedenasta i póki co ostatnia odsłona przygód Katie Maguire.

Jeszcze jedna licytacja na hospicjum w Toruniu – UPIORNE ŚWIĘTA

Na licytację charytatywną trafiła kolejna książka, w której maczał palce Graham Masterton. Tym razem chodzi o antologię opowiadań UPIORNE ŚWIĘTA, w której znalazło się premierowe opowiadanie  CZERWONY RZEŹNIK Z WROCŁAWIA – oczywiście z autografem autora.

Licytacja zaczęła się dziś,  15 grudnia, zakończy się 20 grudnia o 20,00, a możecie wziąć w niej udział tutaj:

https://www.facebook.com/groups/109465420910819/permalink/119153656608662

Tutaj więcej informacji na temat beneficjenta akcji:
https://zrzutka.pl/tpngm4

DO OSTATNIEJ KROPLI KRWI w marcu w Albatrosie!

Jedenasty tom przygód Katie Maguire zbliża się wielkimi krokami. Polska wersja powieści zostanie wydana przez Albatros już w marcu przyszłego roku, prawdopodobnie pod koniec miesiąca. DO OSTATNIEJ KROPLI KRWI, bo tak powieść Mastertona będzie zwać się w Polsce, to póki co ostatnia odsłona przygód dzielnej Irlandzkiej policjantki.

Nie mamy jeszcze projektu okładki ani szczegółów dotyczących tłumaczenia i liczby stron, ale jak tylko się pojawią, będziemy Was informować. Zdradzimy natomiast, że to nie ostatnia dobra wiadomość od Wydawnictwa Albatros, ale konkrety pojawią się nieco później 🙂

Katie Maguire – The last drop of blood

Kolejna charytatywna licytacja na hospicjum w Toruniu – DZIECI ZAPOMNIANE PRZEZ BOGA

Na licytację charytatywną trafiła właśnie najnowsza książka Grahama Mastertona – DZIECI ZAPOMNIANE PRZEZ BOGA, oczywiście z autografem autora.

Licytacja zaczęła się dziś,  6 grudnia, a zakończy się 13 grudnia o 23.59, a możecie wziąć w niej udział tutaj:

https://www.facebook.com/groups/109465420910819/permalink/114082580449103/

Tutaj więcej informacji na temat beneficjenta akcji:
https://zrzutka.pl/tpngm4

 

Krótka wiadomość od Grahama odnośnie W WIĘZIENIU PISANE (polskie napisy)

Ze względu na pandemię koronawirusa Graham nie będzie mógł przyjechać do Polski na wręczenie nagród w czwartej edycji konkursu W WIĘZIENIU PISANE jego imienia. Nagrał jednak krótką wiadomość wideo, która zostanie wyświetlona podczas skromnej ceremonii w Zakładzie Karnym w Wołowie, gdzie osadzonych jest dwóch zwycięzców tegorocznej edycji. Możecie ją zobaczyć tutaj – z polskimi napisami:

https://www.facebook.com/watch/?v=361655598379194

Ogłoszenie wyników nastąpi już w ten czwartek podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału. Kolejne edycja konkursu została już oficjalnie potwierdzona.

Graham ma Upiorne Święta

UPIORNE ŚWIĘTA, antologia opowiadań grozy, w której zawarto premierowe opowiadanie Grahama Mastertona  pt. CZERWONY RZEŹNIK Z WROCŁAWIA, wylądowała już u autorów. Pisarz cieszy się już swoim egzemplarzem tego znakomicie zapowiadającego się zbioru – idealnego na Halloween!

UPIORNE ŚWIĘTA w rękach Grahama

 

Czerwony rzeźnik z Wrocławia

 

Skąd wziął się pomysł na HOUSE OF A HUNDRED WHISPERS?

Wciąż czekamy na potwierdzenie, kto i kiedy wyda w Polsce najnowszy horror Grahama Mastertona pt. HOUSE OF A HUNDRED WHISPERS. Zanim to jednak nastąpi, ujawniamy co zainspirowało powstanie tej historii. Autor wpadł na pomysł nowej historii podczas wizyty w Polsce – po prywatnej wizycie z przewodnikiem w Zamku Górka w Sobótce. Graham przyłożył dłoń do murów, które w XIII wieku były częścią klasztoru Augustynów i usłyszał cichy śpiew mnichów!

ZAMEK GÓRKA w Sobótce