Kolejna charytatywna licytacja związana z Mastertonem

W lipcu Graham Masterton wspomógł akcję zbierania pieniędzy na małego Filipka, którego stan zdrowia wymaga kosztownej kuracji komórkami macierzystymi. Mogliście wziąć udział w licytacji trzech książek z autografami Grahama, które ostatecznie zostały sprzedane za…kilkaset złotych!

To jednak nie ostatnia szansa na zdobycie unikatowych gadżetów. Na licytację trafiło niedawno zagraniczne wydanie WALHALLI z autografem Grahama Mastertona, a także w bonusie rzadko spotykane zdjęcie, również z podpisem autora.

Licytować możecie w komentarzach na fanpage’u „Polski fandom wspiera Filipka” na Facebooku, dokładnie pod tym linkiem:

Były polskie wydania książek Mastiego z autografami, to teraz może znajdą się chętnie na zagramaniczne wydanie "Walhalli…

Publiée par Polski fandom wspiera Filipka sur Dimanche 18 août 2019

Licytujemy do 25 sierpnia do północy. Cena wywoławcza to 80 złotych. Powodzenia!

Zaktualizowany plan nadchodzących wizyt Grahama Mastertona w Polsce

Graham Masterton podzielił się z nami szczegółami nadchodzącej wielkimi krokami wizyty w Częstochowie. Festiwal Medalikon odbędzie się już w dniach 23-25 sierpnia.

Logo Medalikon
Masterton powróci do Polski we wrześniu, aby wręczyć nagrody w trzeciej edycji konkursu „W więzieniu pisane”. Poniżej prezentujemy szczegółowy plan wizyty:
18 września
19.00 – spotkanie z czytelnikami we Wrocławiu
19 września
12.00 – ceremonia rozdania nagród w Zakładzie Karnym w Wołowie
17.30 – spotkanie z czytelnikami w Długołęce
20 września
17.30 – spotkanie z czytelnikami w Kątach Wrocławskich
20.00 – spotkanie z czytelnikami w Środzie Śląskiej
21 września
16.00 – wizyta w Domu Dziecka w Strzelinie
19.00 – spotkanie z czytelnikami na Festiwalu Książki w Strzelinie

Finał trzeciej edycji konkursu „W więzieniu pisane” już blisko!

Jak poinformował nas Graham, Marcin Dymalski ze Stowarzyszenia Aglomeracja Wrocławska dostarczył już nazwiska 20 finalistów, którzy powalczą o nagrodę w trzeciej edycji konkursu „W wiezieniu pisane”.

Ze wszystkich zakładów karnych zebrano łącznie 88 zgłoszeń od osadzonych kobiet i mężczyzn. Graham Masterton ocenił wszystkie jako wspaniałe, kilka opowiadań wyróżniało się jednak na tle innych. Były bowiem poruszającym i osobistym zapisem życia w więzieniu i poza nim. Brytyjski pisarz wybierze zwycięzców jeszcze w tym tygodniu, chociaż nie będzie to łatwe zadanie.

Przypominamy, że już 23 sierpnia Graham odwiedzi Częstochowę, aby wziąć udział w Festiwalu Medalikon.
Logo konkursu „W więzieniu pisane”

Graham Masterton zapowiada jedenastą książkę o Katie Maguire!

Jedenasta część opowieści o Katie Maguire właśnie została zapowiedziana! Książka będzie nosiła tytuł THE LAST DROP OF BLOOD (Ostatnia kropla krwi) i w języku angielskim ukaże się w lutym 2020 roku. Poniżej prezentujemy okładkę:

Katie Maguire – The last drop of blood

 

W najnowszym tomie Katie będzie musiała zmierzyć się z bezlitosnym gangami (jak zawsze), ale też ze zdradą kolegów po fachu.

Przypomnijmy, że w 2018 roku na polskim rynku za sprawą wydawnictwa Albatros ukazała się ósma część cyklu – TAŃCZĄCE MARTWE DZIEWCZYNKI.
Wciąż czekamy na rodzimą premierę tomów dziewiątego i dziesiątego, zatytułowanych DEAD MEN WHISTLING (Gwiżdżący martwi mężczyźni 😉 ) oraz BEGGING TO DIE (Błagając o śmierć).

Wnuczka Grahama i jej polskie dziedzictwo

Trudno uwierzyć, ale wnuczka Grahama obchodziła niedawno już ósme urodziny! W prezencie Felicity dostała od Grahama lalkę ubraną w tradycyjny polski strój ludowy. W ten sposób autor chciał celebrować polskie korzenie, które rodzina Mastertonów ma od strony świętej pamięci Wiescki Masterton. Poniżej zdjęcie Felicity z lalką:

Felicity z lalką
Felicity z lalką

 

List Grahama do Williama Burroughsa wystawiony na aukcję

Mało znany fakt: Graham Masterton napisał książkę z Williamem S. Burroughsem, słynnym amerykańskim pisarzem i poetą, autorem legendarnych powieści Ćpun, Nagi lunch czy Pedał. Zmarły w 1997 roku Burroughs był jednym z największych przedstawicieli ruchu artystycznego zwanego „Beat Generation”. Bitnicy często uchodzili za niezrozumianych i kontrowersyjnych, chociażby ze względu na eksperymenty z używkami.

Wróćmy do przeszłości – w pierwszej połowie lat 60-tych Burroughs uchodził za mentora dla młodych, początkujących pisarzy. Jednym z nich był Graham Masterton, który zwykł korespondować listownie z Burroughsem. Jednym z tematów był wspólny projekt – eksperymentalna językowo, praktycznie nieprzetłumaczalna na inne języki powieść Rules of Duel.

Okładka powieści RULES OF DUEL

Niedawno dokonano zaskakującego odkrycia – w biurku należącym niegdyś do  Burroughsa znaleziono liczne listy, a wśród nich ten, którego autorem w 1964 roku był Graham Masterton. Listy zostały wystawione na aukcję w domu aukcyjnym Bonhams (jednym z najstarszych w Nowym Jorku) i zostały zlicytowane za 5700 dolarów.

List Grahama Mastertona do Williama Burroughsa (1964 r.)

Zalicytuj charytatywnie książki z autografem Grahama Mastertona!

Zgodnie z zapowiedziami, Graham Masterton wspomógł akcję zbierania pieniędzy na małego Filipka, który choruje na padaczkę i wymaga kosztownej kuracji komórkami macierzystymi.

Od dzisiaj możecie wziąć udział w licytacji trzech książek z autografami Grahama – są to MARTWI ZA ŻYCIA, INFEKCJA oraz RYTUAŁ. Licytować można w komentarzach na Facebooku poprzez fanpage „Polski fandom wspiera Filipka”, dokładnie pod tym linkiem:

[ LICYTACJA ZAKOŃCZONA ]Mistrz Graham Masterton, podarował nam trzy książki, osobiście przez siebie podpisane, na…

Publiée par Polski fandom wspiera Filipka sur Jeudi 11 juillet 2019

Wraz z Grahamem zapraszamy do licytacji!
Pomóc można także bezpośrednio poprzez zbiórkę środków na portalu Się Pomaga:

https://www.siepomaga.pl/filipek-lenart?fbclid=IwAR3LV0DycBtRnTOwW8DHXWA_mhH6sBIj5ScjnQNr0dLGwyrra7_96SCFc2U

 

Graham Masterton wspiera kolejną akcję charytatywną

Graham Masterton cały czas aktywnie wspiera kolejne akcje charytatywne, szczególnie jeśli mają one na celu pomoc dzieciom. Tym razem nadarzyła się okazja, żeby pomóc małemu Filipkowi, który choruje na padaczkę i wymaga kosztownej kuracji komórkami macierzystymi.

Oprócz udostępnienia linku do ogólnopolskiej zbiórki (który również wrzucamy poniżej), Graham postanowił przeznaczyć także kilka przedmiotów na aukcję charytatywną (np. książki z autografem). O szczegółach poinformujemy w kolejnej wiadomości.

Jeśli chcecie pomóc, zapraszamy tutaj:

https://www.siepomaga.pl/filipek-lenart?fbclid=IwAR3LV0DycBtRnTOwW8DHXWA_mhH6sBIj5ScjnQNr0dLGwyrra7_96SCFc2U

Graham pomaga Filipkowi

 

Szczegółowy plan wizyty Grahama we Wrocławiu i okolicach

Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan wrześniowej wizyty Grahama Mastertona we Wrocławiu:

Środa, 18 września:

19.00 – Spotkanie we Wrocławiu

Czwartek, 19 września:

12.00 – ceremonia wręczenia nagród w Zakładzie Karnym w Wołowie

17.30 – spotkanie w Długołęce

Piątek, 20 września:

17.30 – spotkanie w Kątach Wrocławskich

Sobota, 21 września

16.00 – wizyta w Domu Dziecka w Strzelinie

19.00 – spotkanie na Festiwalu Literatury w Strzelinie

Więcej szczegółów podamy jak tylko zostaną ustalone!