Autopromocja: dedykacje w THE HOUSE OF A HUNDRED WHISPERS

Uwaga: niniejszy wpis zawiera elementy autopromocji oraz lokowanie produktu 🙂

Dotarł do mnie właśnie najnowszy horror Grahama Mastertona pt. THE HOUSE OF A HUNDRED WHISPERS (który swoją drogą, zgodnie z wpisem na Twitterze, wskoczył właśnie na szczyt list książek do przeczytania u Stephena Kinga). Po otwarciu moim oczom ukazały się dedykacje, które wyglądają tak:

Dedykacje w książce THE HOUSE OF A HUNDRED WHISPERS

Bardzo dziękuję za to wyróżnienie i jednocześnie składam podziękowania wszystkim, którzy brali, biorą i będą brać udział w życiu niniejszej strony internetowej!

THE HOUSE OF A HUNDRED WHISPERS okładka

Wręczenie nagród w konkursie W WIĘZIENIU PISANE 5 listopada

Jak informowałem wcześniej, tegoroczna – czwarta – edycja konkursu W WIĘZIENIU PISANE imienia Grahama Mastertona zebrała 94 zgłoszenia od osadzonych w zakładach karnych w całej Polsce.

Graham wybrał już zwycięzców, chociaż poziom przesłanych tekstów był tak wysoki, że bardzo trudno było wyłonić autorów tych najlepszych prac.

Mimo tego, że z powodu COVID-19 Graham nie będzie pojawi się w Polsce, by osobiście pogratulować zwycięzcom, gala w Zakładzie Karnym w Wołowie i tak się odbędzie – prawdopodobnie 5 listopada.

„Chcę podziękować wszystkim, którzy pomogli zorganizować tegoroczną edycję konkursu i uczynili ją możliwą” – powiedział Graham.

Plakat W WIĘZIENIU PISANE

DZIECKO CIEMNOŚCI w audiobooku

Kolejna powieść Grahama Mastertona już niedługo będzie dostępna w formie audiobooka dzięki Audiotece. DZIECKO CIEMNOŚCI to horror bliski sercu polskich czytelników – jego akcja osadzona jest bowiem w Warszawie, a konkretnie w kanałach pod miastem. Gnieździ się w nich coś przerażającego i nie są to szczury…

Okładkę audiobooka prezentujemy poniżej. Powieść czyta Filip Kosior. Obecnie w ofercie Audioteki znajdują się też inne powieści Mastertona: ZWIERCIADŁO PIEKIEŁ, GŁÓD, BIAŁE KOŚCI, UPADŁE ANIOŁY i ANIOŁOWIE CHAOSU.

Okładka audiobooka DZIECKO CIEMNOŚCI

Upiorne święta – antologia horroru od wydawnictwa Muza już 14 października

14 października ukaże się zbiór opowiadań „Upiorne święta”, którego motywem przewodnim będzie oczywiście horrorowe Boże Narodzenie.  Oprócz tekstów dziewięciu polskich autorów, znajdzie się w niej też premierowe opowiadanie Grahama Mastertona – THE RED BUTCHER OF WROCLAW.

Oprócz brytyjskiego mistrza grozy w antologii znajdą się opowiadania takich autorów jak Artur Urbanowicz, Jakub Ćwiek, Adam Przechrzta, Tomasz Hildebrandt, Marek Zychla, Hanna Greń, Robert Cichowlas, Jakub Bielawski, Przemysław Wilczyński.

Okładka antologii UPIORNE ŚWIĘTA

Przesłanie nadziei od Grahama i Dawn G Harris

Poniżej znajdziecie krótki materiał video nagrany przez Grahama Mastertona i Dawn G Harris, pisarzy zajmujących się na co dzień tworzeniem przerażającej fikcji, którzy postanowili przesłać swoim czytelnikom kilka krzepiących słów w obliczu sytuacji, kiedy rzeczywistość prześciga nawet najbardziej przerażające opowieści.

Materiał w języku angielskim można obejrzeć tutaj:

Podsumowanie 4 edycji W WIĘZIENIU PISANE

Do tegorocznej edycji konkursu W WIĘZIENIU PISANE ufundowanego przez Grahama Mastertona spłynęły 94 zgłoszenia od osadzonych w zakładach karnych w całej Polsce.

19 najlepszych opowiadań zostało już wybranych przez Joannę Opiat-Bojarską i przetłumaczonych przez Katarzynę Janusik, które bardzo pomagają pisarzowi w przeprowadzeniu konkursu.

Graham zapozna się z przetłumaczonymi opowiadaniami w tym tygodniu i wybierze 10 zwycięzców. Zgłoszone prace stoją na bardzo wysokim poziomie, a opowiedziane w nich historie dają osadzonym możliwość wyrażania siebie i dzielenia się swoimi uczuciami ze światem zewnętrznym. Takie od początku było założenie konkursu.

Z powodu pandemii koronawirusa Graham nie będzie mógł pojawić się osobiście w Wołowie żeby wręczyć nagrody, ale zwycięzcy i tak zostaną nagrodzeni, podobnie jak ci, którzy zajmą dalsze miejsca.

Plakat W WIĘZIENIU PISANE

Rebis kończy 30 lat – Graham składa życzenia

Graham Masterton postanowił uczcić 30 urodziny jednego ze swoich dwóch głównych wydawców na polskim rynku, czego efektem jest poniższe zdjęcie.
Wydawnictwo Rebis publikuje książki Brytyjczyka od 1991 roku, kiedy to ukazał się thriller IKON, a także poradniki seksuologiczne MAGIA SEKSU i POTĘGA SEKSU.

Graham składa życzenia na 30-lecie Rebisu

DZIECI ZAPOMNIANE PRZEZ BOGA od dzisiaj w sprzedaży!

Już dziś do sprzedaży trafia premierowy horro Grahama Mastertona – DZIECI ZAPOMNIANE PRZEZ BOGA od Wydawnictwa Rebis. To druga opowieść z bohaterami, których poznaliśmy w wydanym w 2018 roku WIRUSIE. Poniżej okładka i opis powieści, a jej recenzja – już niebawem!

Okładka książki DZIECI ZAPOMNIANE PRZEZ BOGA

Do londyńskiego szpitala trafia młoda kobieta cierpiąca na straszliwe bóle brzucha. Dowiaduje się, że jest w ciąży. Lekarze odbierają zdeformowany płód. Wbrew logice i wiedzy współczesnej medycyny nowo narodzony organizm żyje… Podobne płody pojawiają się i w innych szpitalach…

Gemma Bright, kobieta nadzorująca system kanalizacyjny Londynu, podczas jednej z podziemnych inspekcji doświadcza niepojętego zdarzenia. Ucieka w panice na powierzchnię, ale w zaistniałym zamieszaniu znika jej szef. Odnaleziony wkrótce w kanałach, nie ma nóg ani oczu.

Detektywi Jerry Pardoe i Dżamila Patel (poznani w powieści WIRUS) znów łączą siły, by powiązać ze sobą koszmar z kanałów ze zdeformowanymi płodami. Czy uda im się rozwiązać ponurą zagadkę i ocalić Londyn przed katastrofą?

Zmarł Jarosław Rybski – pisarz, tłumacz i przyjaciel Grahama

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że w niedzielę, 19 lipca, zmarł Jarosław Rybski, pisarz i tłumacz znany m.in. w środowisku komiksowym pod pseudonimem Orkanaugorze. Jarosław był przyjacielem Grahama, czynnie pomagał także w kwestiach tłumaczeniowo-organizacyjnych związanych z konkursem W WIĘZIENIU PISANE.

Poniżej zdjęcie Jarosława Rybskiego i Grahama Mastertona zrobione podczas ich ostatniego spotkania w ubiegłym roku. Panowie spędzili wtedy wieczór w barze we Wrocławiu promując książkę GROMIŁ.

Śp. Jarosław Rybski oraz Graham Masterton

Wspominając Jarosława Rybskiego Graham zwraca uwagę, że zawsze cechował go dobry humor i entuzjazm. Od siebie dodam, że był to człowiek niezwykle elokwentny, inteligentny oraz znakomity rozmówca.

Najszczersze kondolencje dla rodziny Jarosława Rybskiego.
Spoczywaj w pokoju.

Wznowienie DŻINNA już 18 sierpnia!

Na 18 sierpnia wydawnictwo Rebis zapowiedziało kolejne wznowienie książki Grahama Mastertona – tym razem padło na horror DŻINN z 1977 roku. To druga powieść z gatunku grozy, jaką napisał Brytyjczyk, a zarazem druga, w której wystąpił bohater kultowego MANITOU, czyli Harry Erskine.

Poniżej prezentujemy ślicznie zaprojektowaną pod względem kolorystycznym okładkę oraz opis:

Wznowienie powieści DŻINN (Wydawnictwo Rebis 2020)

Strzeż się starych butelek, lamp i dzbanów!

„Słusznie powiedziane jest, iż prawdę często znajduje się w butelkach; lecz jeszcze słuszniejsze jest powiedzenie, że ze starych butelek pochodzą stare prawdy” (Dialekty Perskie).

Ze starożytnego naczynia uwolniony zostaje arabski demon, dżinn. Czy to za jego sprawą w tajemniczych okolicznościach giną strasznie okaleczeni ludzie…?

ŻEBRZĄC O ŚMIERĆ od dzisiaj w sprzedaży!

Już dziś do sprzedaży trafia premierowa powieść Grahama Mastertona – ŻEBRZĄC O ŚMIERĆ od Wydawnictwa Albatros. To już dziesiąta, a więc poniekąd jubileuszowa część cyku powieściowego o Katie Maguire.

Jeśli potrzebujecie dalszej zachęty, na stronie wydawcy możecie przeczytać pierwsze 20 stron książki, dokładnie pod tym linkiem:

https://www.wydawnictwoalbatros.com/wp-content/uploads/2020/06/BEGGING-TO-DIE.pdf

Polska okładka powieści ŻEBRZĄC O ŚMIERĆ

Również dzisiaj, dokładnie o godzinie 21.00 czasu polskiego, końca dobiegnie licytacja kolekcjonerskich przedmiotów od Grahama Mastertona – słynnego już rysunku z przestrogą „Zostać w domu i czytać książki”, a także strasznego breloczka do kluczy. Licytować można jeszcze więc tylko przez kilka godzin, a swoje propozycje należy zgłaszać w komentarzach pod wpisem na Facebooku:

https://www.facebook.com/groups/2703662946629630/permalink/2716166465379278/

Przedmioty przeznaczone na charytatywną aukcję