Graham i Dawn czytają świąteczne opowiadanie

Poniżej prezentujemy krotką scenkę rodzajową: Graham Masterton i Dawn G Harris czytają z podziałem na role krótkie, ale makabryczne opowiadanie DEAD SET, które przygotowali specjalnie dla swoich czytelników.

Obejrzyjcie i uważajcie, żebyście nie stracili głowy!

Książki Grahama oficjalnie w formie audiobooków!

Wygląda na to, że po kilku nieudanych próbach doczekamy się wreszcie audiobooków na podstawie książek Grahama Mastertona. Autor podpisał właśnie kontrakt z warszawską Audioteką na produkcję trzech audiobooków w polskiej wersji językowej!  Powstaną one na podstawie powieści GŁÓD, ZWIERCIADŁO PIEKIEŁ i ANIOŁOWIE CHAOSU. Szczegóły nie są jeszcze znane, ale trzymamy kciuki za powodzenie projektu.

CUTTING THE MUSTARD po rosyjsku

Jeśli znacie język rosyjski, być może zechcecie przeczytać najnowsze opowiadanie, które Graham Masterton napisał wspólnie z Dawn G Harris. CUTTING THE MUSTARD  zostało opublikowane w rosyjskim internetowym magazynie Darker. Możecie je znaleźć pod poniższym linkiem:

https://darkermagazine.ru/page/don-g-harris-grem-masterton-rezat-gorchicu

Opowiadanie po polsku ukaże się w magazynie Okolica Strachu w przyszłym roku.  W języku angielskim będzie można przeczytać je w The HorrorZine Book of Ghost Stories.

Graham Masterton ukończył nowy horror i… pisze kolejny!

Dobre wieści dla wszystkich, którzy obawiali się, że Graham Masterton nie wróci do horroru i będzie już pisał wyłącznie thrillery z Katie Maguire. Nic bardziej mylnego!

Autor ukończył właśnie powieść THE CHILDREN GOD FORGOT (DZIECI ZAPOMNIANE PRZEZ BOGA) i po raz pierwszy podzielił się szczegółami odnośnie fabuły. W książce Masterton podejmie bardzo trudny i kontrowersyjny temat aborcji, który wywołuje dyskusje nie tylko w Polsce – dla przykładu, w Irlandii i Irlandii Północnej odbyło się referendum odnośnie jej zalegalizowania. W tym samym czasie zdelegalizowano ją w kilku stanach Ameryki Północnej.

Spora część fabuły THE CHILDREN GOD FORGOT osadzona będzie w kanałach pod Londynem, które mają wzbudzać większą grozę niż te z powieści TO Stephena Kinga. Jeden z kanałów jest zablokowany ogromną masą tłuszczu i innych odpadów, które się zestaliły.  Kiedy pracownicy kanalizacji próbują ją usunąć, zaczynają dziać się dziwne i makabryczne rzeczy.

W powieści wystąpią bohaterowie WIRUSA – Jamila Patel i Jerry Pardoe, którzy mają pomóc w śledztwie ze względu na doświadczenie ze zdarzeniami paranormalnymi. Ale ta sprawa może przerosnąć nawet ich, ponieważ wpływ najpotężniejszej angielskiej czarownicy nadal jest odczuwalny w kanałach.
Uważała bowiem, że każde życie, nawet potworne, jest święte.

Ukończenie THE CHILDREN GOD FORGOT to jednak nie ostatnia dobra wiadomość dla fanów horroru. Masterton pracuje nad kolejną powieścią grozy
zatytułowaną THE HOUSE OF A HUNDRED WHISPERS (DOM SETEK SZEPTÓW), która należeć będzie do opowieści o duchach. Ukończenie książki planowane jest na styczeń 2020! Pozostaje tylko czekać, aż któryś z polskich wydawców nabędzie prawa do wydania polskiej wersji obu powieści.

ŚWIST UMARŁYCH z premierą w styczniu!

Wydawnictwo Albatros ustaliło datę premiery dziewiątej części przygód Katie Maguire. ŚWIST UMARŁYCH (DEAD MEN WHISTLING) pojawi się 29 stycznia, będzie liczył 448 stron, a za jego tłumaczenie odpowie Anna Esden-Tempska.

Poniżej prezentujemy polską okładkę oraz opis powieści ŚWIST UMARŁYCH.

Polska okładka powieści ŚWIST UMARŁYCH

To zabójstwo jest wyraźnym ostrzeżeniem dla tych, którzy lubią puszczać parę z ust: tylko milczenie może cię ocalić.

Sierżant Kieran O’Regan tropił najgroźniejszych przestępców. Teraz nie żyje. Na cmentarzu znaleziono jego pozbawione głowy ciało z wetkniętym w gardło fletem…

To makabryczne zabójstwo jest wyraźnym ostrzeżeniem dla potencjalnych informatorów: tylko milczenie może cię ocalić. O’Regan miał bowiem dostarczyć kluczowe dowody w śledztwie dotyczącym korupcji w policji.

Dochodzenie było powiązane z aresztowaniem miejscowego dealera narkotyków, który – choć nie brakowało dowodów jego winy – uniknął kary. Gangstera wsadziła za kratki nadkomisarz Katie Maguire, która za wszelką cenę chce doprowadzić tę sprawę do końca.

Ale kiedy kolejny policjant zostanie zamordowany w ten sam sposób, Katie zrozumie, że ludzie wolą milczeć niż stracić głowę…

Seria z Katie Maguire to wstrząsające thrillery tylko dla czytelników o wyjątkowo mocnych nerwach – tak realistyczne opisy są znakiem rozpoznawczym Grahama Mastertona!

Graham porozmawiał z uczniami liceum z Tarnowa

28 października uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie mieli niecodzienną możliwość porozmawiania na żywo z Grahamem Mastertonem przez internet. Przez 30 minut autor odpowiadał na pytania uczestników wirtualnego spotkania i rozmawiał między innymi o początkach swojej kariery czy inspiracjach.

Więcej informacji na temat tego internetowego happeningu można przeczytać na stronie I LO w Tarnowie pod poniższym adresem:

https://www.i-lo.tarnow.pl/index.php/biblioteka/aktualnosci-biblioteki-szkonej/1004-graham-masterton-w-rozmowie-online

Graham Masterton odebrał nagrodę Brama Stokera

W lutym informowaliśmy, że Graham Masterton został laureatem Bram Stoker Award za całokształt twórczości. Autor zostaw wybrany przez Horror Writers Association za wieloletnią ciężką pracę dla horrorowej społeczności oraz rynku wydawniczego. Według komisji, Graham miał ogromny wpływ na wielu współczesnych autorów.
Pisarz odebrał dziś statuetkę, która wyprodukowana została w kształcie niewielkiego nawidzonego domu. Poniżej zdjęcie nagrody:
Bram Stoker Award za całokształt twórczości dla Grahama Mastertona

Graham i Dawn w krótkim video na Halloween

Poniżej przedstawiamy krótki materiał video, który Graham Masterton i Dawn G Harris nagrali z okazji Halloween. Ma promować ich wspólne opowiadanie CUTTING THE MUSTARD, które niebawem ukaże się w polskim przekładzie w Okolicy Strachu. Sami przyznacie, że nagranie jest nieco przerażające 😉

Graham i rzeźba z pałacu w Wojanowie

Poniżej prezentujemy zdjęcie Grahama Mastertona obok rzeźby w pałacu w Wojanowie. Podobno ostatnia podróż do Polski podsunęła autorowi wiele pomysłów na nowe książki – być może doczekamy się więc kolejnego horroru, tym razem w słowiańskich klimatach?

Graham i rzeźba z pałacu w Wojanowie

Graham podsumowuje ostatnią wizytę w Polsce

Graham poinformował właśnie, że jego ostatnia podróż do Polski była bardzo udana. Oprócz wręczenia nagród w tegorocznej edycji konkursu „W więzieniu pisane”, Masterton odwiedził kilka miejscowości niedaleko Wrocławia, aby spotkać się z czytelnikami i porozmawiać o pisaniu. Pisarza można było spotkać w Długołęce, Kątach Wrocławskich, Strzelinie i Bukowcu.

Zwycięzca konkursu „W więzieniu pisane” otrzymał pamiątkowy dyplom, a autorzy 10 najlepszych opowiadań wygrali odtwarzacze DVD i certyfikat udziału. Wszystkie 89 zgłoszeń z zakładów karnych w całej Polsce zostało nagrodzonych osobistym listem od Grahama Mastertona, a także pamiątkowym długopisem.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z wizyty w Polsce:

Graham i jego tłumaczka Kasia w Kątach Wrocławskich
Graham i wrocławscy więźniowie na przepustce w Kątach Wrocławskich
Zdjęcie z sesji autografów w Długołęce
Graham i Wojciech Błoński, były koszykarz, obecnie wójt gminy Długołęka
Graham Masterton z fanką na spotkaniu w Długołęce

 

Graham i kartki powitalne od dzieci z Domu Dziecka w Strzelinie

Mija 10 lat od premiery DEATH AND THE COMEDIAN

W 2009 roku Dan Masterton, jeden z synów Grahama, stworzył krótkometrażowy film animowany zatytułowany DEATH AND THE COMEDIAN. Blisko pięciominutowa animacja powinna nas interesować przede wszystkim z jednego powodu – Graham Masterton użyczył swojego głosu do roli Ponurego Żniwiarza, podczas gdy jego syn Dan wykorzystał swój wokal, by tchnąć życie w postać Błazna.

Film można było kupić na DVD z autografem Grahama Mastertona, ale wszyscy zainteresowani mogą go po prostu obejrzeć w internecie, między innymi pod poniższym linkiem:

Anglojęzyczna okładka PIĄTEJ CZAROWNICY

Graham Masterton opublikował niedawno okładkę PIĄTEJ CZAROWNICY, horroru z 2008 roku, wydanego u nas przez Wydawnictwo Albatros. Poniżej publikujemy ten cover i życzymy sobie, aby i u nas wyszło kiedyś wznowienie z podobną okładką!

Okładka książki PIĄTA CZAROWNICA (ENG)