Biografia

Imię: Graham
Nazwisko: Masterton
Data urodzenia: 16.01.1946
Narodowość: Szkot
Wzrost: 180 cm
Kolor oczu: piwne
Zawód wykonywany: pisarz

GRAHAM MASTERTON jest zaliczany do grona najpopularniejszych pisarzy grozy. Urodził się w 1946 roku w Edynburgu. Zanim rozpoczął karierę pisarską, pracował jako redaktor naczelny pism dla dorosłych panów (Mayfair, Penthouse). Swój pierwszy horror – MANITOU opublikował na początku lat siedemdziesiątych. Książka momentalnie stała się bestsellerem. Dwa lata po wydaniu, na jej podstawie, William Girdler postanowił nakręcić film. Rolę sympatycznego, nieco ekscentrycznego jasnowidza, Harry’ego Erskine’a zagrał Tony Curtis, zaś w rolę Karen Tandy wcieliła się Susan Strasberg. 

Masterton napisał łącznie blisko 60 powieści grozy, lecz jego dorobek literacki jest znacznie większy. Oprócz horrorów, Masterton jest autorem wielu poradników seksuologicznych, zbiorów opowiadań, powieści sensacyjnych, obyczajowych i historycznych. Jest pisarzem niezwykle płodnym i jak sam powtarza, w jego głowie co chwila rodzą się nowe pomysły na następne, mrożące krew w żyłach powieści. Wstaje codziennie o szóstej rano i pisze przez sześć, siedem godzin, co pozwala mu prowadzić całkiem bogate życie towarzyskie. 

Najnowsze książki autora to powieści: SUSZA i IMPERIUM. W przygotowaniu są powieści: SZKARŁATNA WDOWA, CZERWONE ŚWIATŁO oraz DYNASTIA.

Na rynku obecna już jest pierwsza w Polsce antologia dedykowana Grahamowi Mastertonowi – DZIEDZICTWO MANITOU. (Zawiera opowiadanie OBSERWATOR i wstęp Brytyjczyka.)

Od jakiegoś czasu można również kupić książkę o Grahamie Mastertonie – MASTERTON. OPOWIADANIA. TWARZĄ W TWARZ Z PISARZEM – autorstwa Piotra Pocztarka i Roberta Cichowlasa, w której znalazły się niepublikowane dotąd teksty Brytyjczyka, obszerny wywiad na każdy temat, biografia, cała masa ciekawostek i informacji związanych z życiem i twórczością Grahama Mastertona. 

Masterton mieszka w Surrey w Anglii.