O Redakcji

Oficjalnie otwieramy dział „Redakcja” – jeśli macie uwagi, sugestie, pomysły, lub komentarze dotyczące rozwoju strony, właśnie tutaj znajdziecie adres mailowy, poprzez który można się ze mną kontaktować.

Piotr Pocztarek – redaktor naczelny oficjalnej polskiej strony Grahama Mastertona, recenzent, publicysta, tłumacz, największy fan twórczości Brytyjczyka. Urodził się w 1986 roku w Warszawie, gdzie studiował filologię polską z historią. Z zawodu PRowiec. Twórczością Mastertona interesuje się od 15 roku życia, kiedy to w ręce wpadła mu powieść „Manitou”. Był jednym z autorów tekstów e-zinu Grabarz Polski, do którego pisywał recenzje, felietony, relacje z imprez, przeprowadzał wywiady i tworzył autorskie rubryki „Blair Witch Pocztar” i „Zapomniane księgi”. W maju 2007 roku dla portalu Carpe Noctem przeprowadził swój pierwszy wywiad z Grahamem Mastertonem. W 2009 roku wraz z Robertem Cichowlasem poprowadził oficjalne spotkanie z autorem na Dniach Fantastyki we Wrocławiu. Przeprowadzał wywiady z takimi pisarzami jak Graham Masterton czy Jean-Christophe Grange dla „Grabarza Polskiego”, czy z Tess Gerritsen do portalu Movies Room, gdzie pełni rolę zastępcy redaktora naczelnego. Poprowadził spotkania literackie z Mastertonem w warszawskim Trafficu na prośbę wydawnictwa Albatros. Tłumaczył na język polski opowiadania Grahama Mastertona, Jacka Ketchuma (antologia „Królestwo spokoju”), Guya N. Smitha i Johna Eversona.

Mail : pocztarus@wp.pl

Graham i Piotrek
Robert Cichowlas – członkostwo honorowe w redakcji. Założyciel pierwszego polskiego bloga Grahama Mastertona, pisarz, redaktor. Urodził się w 1982 roku w Poznaniu, gdzie ukończył studia i gdzie mieszka. Pierwszych kilkadziesiąt opowiadań opublikował w swojej szufladzie oraz na portalach literackich. Na papierze zadebiutował w 2007 opowiadaniem „Cierpliwość”, które znalazło się w antologii „Trupojad. Nie ma ocalenia”. Od tego momentu opublikował około 20 opowiadań w prasie i antologiach zbiorczych, a także około 10 książek, napisanych indywidualnie, bądź do spółki z innymi twórcami horrorów. Najnowsze jego książki to: powieść grozy SZÓSTA ERA, zbiór opowiadań WYLĘGARNIA oraz zbiór nowel PRADAWNE ZŁO (z Łukaszem Radeckim).
Graham i Robert
Piotrek i Robert są autorami obszernej pozycji biograficzno-beletrystycznej MASTERTON. OPOWIADANIA. TWARZĄ W TWARZ Z PISARZEM (Wydawnictwo Albatros, 2011), poświęconej autorowi. Książka, oprócz materiału biograficznego, zawiera również niepublikowane wcześniej w Polsce teksty pisarza.
Okładka książki MASTERTON. OPOWIADANIA. TWARZĄ W TWARZ Z PISARZEM
Robert i Piotrek byli mocno zaangażowani w powstanie pierwszej w Polsce antologii opowiadań horroru, dedykowanej Grahamowi Mastertonowi pt. DZIEDZICTWO MANITOU (Wydawnictwo Replika, 2013). Polscy autorzy zaprezentowali w niej teksty nawiązujące do twórczości Mastertona, a Brytyjczyk napisał do książki wstęp oraz opowiadanie OBSERWATOR.
Okładka książki DZIEDZICTWO MANITOU

Słowem wstępu…

 

Witamy serdecznie!

Strona ta w całości poświęcona jest życiu i twórczości popularnego i cenionego w naszym kraju brytyjskiego autora horrorów – Grahamowi Mastertonowi.

Od 24 sierpnia 2007 roku, kiedy to Robert Cichowlas, założyciel oficjalnego, pierwszego w Polsce bloga dotyczącego Grahama  dodał pierwszy wpis, minęło sporo czasu. Fani Mastertona zawsze otrzymywali najświeższe wiadomości o swoim ulubieńcu. W kwietniu 2009 roku do załogi redakcyjnej dołączył Piotr Pocztarek, który obecnie jest redaktorem naczelnym niniejszej, jedynej oficjalnej strony Grahama Mastertona. Kontynuując tradycję rozpoczętą przez duet, który połączony został pasją, zacięciem, zamiłowaniem do literatury grozy i sporą fascynacją brytyjskim Królem Grozy, obecnie sam w miarę możliwości szerzy Mastertonizm!

Na stronie znajdziecie najświeższe informacje ze świata literackiej grozy pisarza, którego błogosławieństwo i pełne wsparcie otrzymujemy na bieżąco, pozostając z nim w stałym kontakcie. Dzięki temu wszyscy Czytelnicy mogą mieć pewność, że wiadomości dodawane na naszej stronie są zawsze prawdziwe, rzetelne i w pełni potwierdzone u samego źródła.

Strona podzielona jest na sekcje tematyczne. Oprócz bieżących newsów i artykułów dotyczących różnych aspektów twórczości pisarza, możecie tu znaleźć recenzje wszystkich książek Grahama Mastertona, kompletną i stale aktualizowaną bibliografię, notkę biograficzną, konkursy z nagrodami, wywiady, a także prawdziwą perełkę – komentarze samego pisarza!

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z najnowszymi wpisami. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących twórczości pisarza, a także wszelkich sugestii związanych z tym, co chcielibyście zobaczyć na oficjalnej, polskiej stronie Mastertona, prosimy o kontakt:

Piotr Pocztarek : pocztarus@wp.pl

Na ten adres można także podsyłać artykuły, recenzje i inne materiały, które chcielibyście ujrzeć na oficjalnej stronie pisarza. Po ich weryfikacji i zaakceptowaniu zostanę one opublikowane, a Wy, Drodzy Czytelniczy, staniecie się współtwórcami procesu szerzenia legendy najlepszego współczesnego autora powieści grozy!

Miłej lektury!