O Redakcji

Oficjalnie otwieramy dział „Redakcja” – jeśli macie uwagi, sugestie, pomysły, lub komentarze dotyczące rozwoju bloga, właśnie tutaj znajdziecie nasze adresy mailowe, poprzez które można nam nawrzucać, albo wysłać pochwalne poematy!

Robert Cichowlas – założyciel oficjalnego polskiego bloga Grahama Mastertona, pisarz, redaktor. Urodził się w 1982 roku w Poznaniu, gdzie ukończył studia i gdzie mieszka. Pierwszych kilkadziesiąt opowiadań opublikował w swojej szufladzie oraz na portalach literackich. Na papierze zadebiutował w 2007 opowiadaniem „Cierpliwość”, które znalazło się w antologii „Trupojad. Nie ma ocalenia”. Od tego momentu opublikował około 20 opowiadań w prasie i antologiach zbiorczych, a także około 10 książek, napisanych indywidualnie, bądź do spółki z innymi twórcami horrorów. Najnowsze jego książki to: powieść grozy SZÓSTA ERA, zbiór opowiadań WYLĘGARNIA oraz zbiór nowel PRADAWNE ZŁO (z Łukaszem Radeckim).

Mail : mictlantecutli@op.pl

                                        Graham i Robert

Piotr Pocztarek – redaktor naczelny oficjalnej polskiej strony Grahama Mastertona, recenzent, publicysta, tłumacz, największy fan twórczości Brytyjczyka. Urodził się w 1986 roku w Warszawie, gdzie studiował filologię polską z historią. Z zawodu PRowiec. Twórczością Mastertona interesuje się od 15 roku życia, kiedy to w ręce wpadła mu powieść „Manitou”. Jest redaktorem e-zinu Grabarz Polski, do którego pisuje recenzje, felietony, relacje z imprez, przeprowadza wywiady i tworzy autorskie rubryki „Blair Witch Pocztar” i „Zapomniane księgi”. Współpracuje z portalem Carpe Noctem, dla którego w maju 2007 roku przeprowadził ekskluzywny wywiad z Grahamem Mastertonem. W 2009 roku wraz z Robertem Cichowlasem prowadził oficjalne spotkanie z autorem na Dniach Fantastyki we Wrocławiu. Przeprowadzał wywiady z takimi pisarzami jak Graham Masterton czy Jean-Christophe Grange dla „Grabarza Polskiego”, czy z Tess Gerritsen do poratlu Movies Room, gdzie pełni rolę zastępcy redaktora naczelnego. Poprowadził spotkania literackie z Mastertonem w warszawskim Trafficu na prośbę wydawnictwa Albatros. Tłumaczył na język polski opowiadania Grahama Mastertona, Jacka Ketchuma (antologia „Królestwo spokoju”), Guya N. Smitha i Johna Eversona.

Mail : pocztarus@wp.pl

 

Graham i Piotrek

 

Obaj Panowie są autorami obszernej pozycji biograficzno-beletrystycznej MASTERTON. OPOWIADANIA. TWARZĄ W TWARZ Z PISARZEM (Albatros, 2011), poświęconej autorowi. Książka oprócz materiału biograficznego zawiera również niepublikowane wcześniej w Polsce teksty samego pisarza.
 
Ponadto Robert i Piotrek byli mocno zaangażowani w powstanie pierwszej w Polsce antologii opowiadań horroru, dedykowanej Grahamowi Mastertonowi pt. DZIEDZICTWO MANITOU (Replika, 2013). Polscy autorzy zaprezentowali w niej teksty nawiązujące do twórczości Mastertona, a sam Brytyjczyk napisał do książki wstęp oraz opowiadanie OBSERWATOR.

Słowem wstępu…

 

Witamy serdecznie!

Strona ta w całości poświęcona jest życiu i twórczości popularnego i cenionego w naszym kraju brytyjskiego autora horrorów – Grahamowi Mastertonowi.

Od 24 sierpnia 2007 roku, kiedy to Robert Cichowlas, założyciel oficjalnego, pierwszego w Polsce bloga dotyczącego Grahama  dodał pierwszy wpis, minęło sporo czasu. Fani Mastertona zawsze otrzymywali najświeższe wiadomości o swoim ulubieńcu. W kwietniu 2009 roku do załogi redakcyjnej dołączył Piotr Pocztarek. Teraz ludzie, których łączy pasja, zacięcie, zamiłowanie do literatury grozy i spora fascynacja brytyjskim Królem Grozy, wspólnymi siłami szerzy Mastertonizm!

Na blogu znajdziecie najświeższe informacje ze świata literackiej grozy pisarza, którego błogosławieństwo i pełne wsparcie otrzymujemy na bieżąco, pozostając z nim w stałym kontakcie. Dzięki temu wszyscy nasi Czytelnicy mogą mieć pewność, że wiadomości dodawane na naszej stronie są zawsze prawdziwe, rzetelne i w pełni potwierdzone u samego źródła.

Strona podzielona jest na sekcje tematyczne. Oprócz bieżących newsów, możecie tu znaleźć artykuły dotyczące różnych aspektów twórczości Grahama, pełną, stale aktualizowaną bibliografię, notkę biograficzną, galerię zdjęć, w tym niepublikowanych wcześniej fotek z czasów młodości pisarza, konkursy z nagrodami, potężne ilości recenzji książek Mastertona, wywiady, a także prawdziwą perełkę – komentarze samego pisarza!

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z najnowszymi wpisami. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących twórczości pisarza, a także wszelkich sugestii związanych z tym, co chcielibyście zobaczyć na oficjalnej, polskiej stronie Mastertona, prosimy o kontakt:

Piotr Pocztarek : pocztarus@wp.pl

Na ten adres można także podsyłać artykuły, recenzje i inne materiały, które chcielibyście ujrzeć na oficjalnej stronie pisarza. Po ich weryfikacji i zaakceptowaniu zostanę one opublikowane, a Wy, Drodzy Czytelniczy, staniecie się współtwórcami procesu szerzenia legendy najlepszego współczesnego autora powieści grozy!

Miłej lektury!