Recenzja książki TAJEMNICE SEKSU

„Tajemnice seksu” to kolejny poradnik Grahama Mastertona przeznaczony dla kobiet, którym żaden mężczyzna nie jest w stanie się oprzeć. To chyba pierwsza pozycja, z której nie dowiadujemy się nowych rzeczy, a dostajemy tylko (albo aż) więcej tego samego, popartego jedynie nowymi przykładami, czyli listami od czytelniczek. Każda z nich ma inny problem – jedna nie może realizować swoich fantazji o seksie w plenerze, kolejna czuje pociąg do młodszych mężczyzn, jeszcze inna ma problem z określeniem swojej osoby w związku sadomasochistycznym.

Autor skupia się na wyjaśnieniu, co znaczy być kobietą, której nie można się oprzeć i jak taki stan rzeczy można osiągnąć. Uświadamia czytelniczkom, że klucz do udanego pożycia seksualnego wcale nie leży w nieskazitelnej urodzie (chociaż o elegancję, ubiór, fryzurę i makijaż zawsze trzeba dbać!), a w podejściu do seksu. Każda kobieta, która chce mieć swojego mężczyznę w garści i mieć pewność, że nigdy nie będzie się rozglądał za inną, powinna potrafić odgadnąć marzenia i fantazje swojego partnera, a następnie spełnić je, w taki sposób, by otworzyć przed nim bramy niebios.

Oczywiście nie jest to działalność charytatywna – wszystko ma na celu wzbogacenie kobiecego życia seksualnego i zapanowanie nad swoim związkiem. Kobieta, która zna fantazje mężczyzny może nim sterować, a także niejako posiąść jego penisa i nauczyć się tak prowadzić mężczyznę, by ten dał jej największą rozkosz.

Masterton ponownie zaleca długie seanse erotycznego poznawania samej siebie, podczas których kobieta powinna zaakceptować swoje ciało, swoje pragnienia seksualne i fantazje, a także poznać reakcje na odpowiednie pieszczoty i zachowania. Przykładowo: długie sesje z wibratorem, czy innym przyrządem erotycznym pozwolą kobiecie poznać, jakie pozycje i tempo najbardziej lubi, a także które miejsca na jej ciele najlepiej reagują na konkretne bodźce. Tylko posiadanie tej wiedzy umożliwi przekazanie jej mężczyźnie, który następnie powinien wdrożyć te informacje w życie, zapewniając kobiecie udane pożycie seksualne i wielokrotne orgazmy. Trudno zaprzeczyć, że nikt nie rodzi się kochankiem doskonałym, a nawet najhojniej wyposażeni przez naturę panowie nie zaspokoją kobiety, nie znając jej seksualnych preferencji. Problem zaczyna się, kiedy ona też ich nie zna.

Brytyjczyk radzi, jak reagować na pieszczoty mężczyzny, tak by go nie zrazić, kiedy robi coś źle, a dać mu do zrozumienia, kiedy robi coś dobrze. Jest w tym być może coś z łóżkowego aktorstwa, jednakże prowadzi do większego dobra – każdy mężczyzna jest wzrokowcem i każdy chce widzieć, słyszeć i czuć pozytywną reakcję na jego starania. Dobra kochanka potrafi mu to dać, czyniąc jednocześnie jego bardziej męskim i pewnym siebie, z czego wkrótce zaczną czerpać obopólne korzyści.

Masterton w kolejnych rozdziałach przedstawia również kilka różnych typów seksualnych osobowości, które najbardziej kręcą ankietowanych mężczyzn (Księżniczka, Przyjaciółka, Kowbojka, Sekretarka, Kobieta o egzotycznej urodzie, Puszysta). Inne rozdziały poświęcone są już tradycyjnie kilku niezwykle istotnym zagadnieniom – masturbacji, seksowi oralnemu i seksowi analnemu.

„Tajemnice seksu” to poradnik, który pomaga nawiązać kontakt ze swoim seksualnym „ja”, wydobyć je na powierzchnie, dać dojść do głosu i zrozumieć, co daje gwarancje poprawienia swojego samopoczucia i współżycia seksualnego. Książka uczy kobiety panować nad swoim własnym ciałem, a także za pomocą wykorzystania jego możliwości, również nad ciałem partnera – czy to w przypadku erekcji, wytrysku, czy po prostu techniki seksualnej. Uświadamia kobietom, że każda potrafi być seksowna, wręcz najseksowniejsza dla mężczyzny jej życia, chociaż wymaga to pracy, zaangażowania, a czasami też drobnych poświęceń. To pozycja kompletna, stanowiąca odrębną całość i kompendium podstawowej wiedzy o seksie. Warto sięgnąć po nią, by przekonać się, ile jeszcze tajemnic świata seksu stoi przed nami otworem. Potem wystarczy już tylko odważnie je odkrywać.

Autor recenzji: Piotr Pocztarek

Wydawnictwo: Rebis

Rok wydania: 1997

Liczba stron: 257

Format: 11 x 17

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.