Recenzja książki MAGIA SEKSU II

„Magia seksu II” to kontynuacja najpopularniejszego poradnika seksuologicznego dla kobiet, spośród tych, które wyszły spod pióra Grahama Mastertona. Pierwsza część powstała w roku 1975, natomiast druga dopiero po dwudziestu latach. W tym samym czasie, czyli w 1995, sequel ukazał się również w Polsce. 

W ciągu dwóch dekad spojrzenie na seks drastycznie się zmieniło, na szczęście na korzyść. Podstawowe kwestie coraz rzadziej stanowią problem, jednak z listów, jakie autor nadal otrzymywał, wciąż wychylał się obraz społeczeństwa zagubionego, skonfundowanego, wstydliwego i niepewnego siebie. Masterton postanowił więc w pewien sposób zaktualizować i podsumować wiedzę, jaką powinna poznać współczesna, spełniona kobieta.

Podstawowym założeniem książki jest przekonanie partnerów do dzielenia się swoimi fantazjami i pragnieniami bez skrępowania. Według autora, tylko to prowadzi osiągnięcia prawdziwej rozkoszy i szczęścia na płaszczyźnie seksualnej.
Po raz kolejny Masterton porusza temat dominującej roli kobiety w związku. To ona ma zdolność uleczenia nawet największego kryzysu, w tym zmobilizowania partnera, by dawał jej dokładnie taką stymulację, jakiej ona sobie życzy i jakiej potrzebuje. To kobieta może stać się bardziej kobieca i pomóc mężczyźnie stać się bardziej męskim w taki sposób, by on nigdy nie domyślił się, że jest zmanipulowany, albo że stracił kontrolę. Wreszcie to właśnie płeć piękna ma zdolność wyleczenia mężczyzny z impotencji. 

Masterton wyjaśnia, dlaczego zamiast szukać nowych kochanków, zdecydowanie lepiej jest pracować nad aktualnym związkiem, nawet jeśli ten staje się wypalony, monotonny, mało twórczy i brakuje mu pierwiastka ekscytacji. Oczywiście, w pierwszym momencie takie odczucia mogą wepchnąć człowieka w ramiona kogoś innego, ale należy pamiętać, że również w przypadku nowego kochanka ekscytacja szybko minie, a te same problemy pozostaną. Znacznie łatwiej jest z aktualnym partnerem uczyć się siebie na nowo i w znacznie bardziej ekscytujący sposób. Do tego jednak trzeba odwagi, inwencji, szczerości i przełamania niejednej bariery, co może się okazać bardzo trudne, chociaż nieporównywalni opłacalne.

Graham zachęca kobiety do tego, by wyzbyły się wszelkich zahamowań względem seksu i zaczęły realizować marzenia i pragnienia ze swoim partnerem. Nie tylko dla niego, ale przede wszystkim dla siebie. Seks zamienia się w więcej seksu, a więcej seksu zamienia się w jeszcze więcej seksu – ta prosta zasada pozwala w związku dwojga ludzi osiągnąć to, o czym się marzy.

Brytyjczyk serwuje za pomocą listów i przykładów setki porad, które pozwolą kobiecie stać się jeszcze lepszą w łóżku. A dlaczego warto, nie trzeba chyba nikomu wyjaśniać, aczkolwiek jeden z rozdziałów szczegółowo to tłumaczy. Kolejne uczą odkrywać i zaspokajać sekretne pragnienia mężczyzn, a także poznawać na nowo ciało swoje i partnera, za pomocą czegoś, co Brytyjczyk nazywa „blaskiem seksu”.

W dwóch długich rozdziałach dotyczących stawiania na swoim, Masterton wyjaśnia różnice pomiędzy bodźcami podniecającymi mężczyzn (natychmiastowe i wizualne), a tymi, które działają na kobiety (długie i emocjonalne). Ostatni z rozdziałów poświęcony jest natomiast plusom i minusom triolizmu, czyli włączenia do związku seksualnego osoby trzeciej – kobiety, lub mężczyzny. Należy pamiętać, że ta wysoce podniecająca zabawa ma moc zarówno uzdrowienia związku seksualnego, jak i jego całkowitego zniszczenia, dlatego też zalecana jest wyłącznie osobom odpowiedzialnym, dojrzałym i pewnym swoich uczuć do partnera.

„Magia seksu II” to ciekawe i bardzo pouczające uzupełnienie informacji zawartych dwie dekady wcześniej w części pierwszej. W parze z „Magią seksu” stanowi idealne kompendium wiedzy dla kobiet, na temat doprowadzania swojego mężczyzny do szaleństwa w łóżku. Spojrzenie zawarte w książce jest tutaj nowocześniejsze, bardziej śmiałe i nieprawdopodobnie erotyczne. Warto sięgnąć po ten poradnik, jeśli nie po to by się uczyć, to chociażby po to by zobaczyć jak poglądy na seks ewoluowały na przestrzeni 20 lat. 

Autor recenzji: Piotr Pocztarek

Wydawnictwo: Rebis

Rok wydania: 1995

Liczba stron: 268

Format: 11 x 17

Jedna odpowiedź do “Recenzja książki MAGIA SEKSU II”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.