O Redakcji

Oficjalnie otwieramy dział „Redakcja” – jeśli macie uwagi, sugestie, pomysły, lub komentarze dotyczące rozwoju strony, właśnie tutaj znajdziecie adres mailowy, poprzez który można się ze mną kontaktować.

Piotr Pocztarek – redaktor naczelny oficjalnej polskiej strony Grahama Mastertona, recenzent, publicysta, tłumacz, największy fan twórczości Brytyjczyka. Urodził się w 1986 roku w Warszawie, gdzie studiował filologię polską z historią. Z zawodu PRowiec. Twórczością Mastertona interesuje się od 15 roku życia, kiedy to w ręce wpadła mu powieść „Manitou”. Był jednym z autorów tekstów e-zinu Grabarz Polski, do którego pisywał recenzje, felietony, relacje z imprez, przeprowadzał wywiady i tworzył autorskie rubryki „Blair Witch Pocztar” i „Zapomniane księgi”. W maju 2007 roku dla portalu Carpe Noctem przeprowadził swój pierwszy wywiad z Grahamem Mastertonem. W 2009 roku wraz z Robertem Cichowlasem poprowadził oficjalne spotkanie z autorem na Dniach Fantastyki we Wrocławiu. Przeprowadzał wywiady z takimi pisarzami jak Graham Masterton czy Jean-Christophe Grange dla „Grabarza Polskiego”, czy z Tess Gerritsen do portalu Movies Room, gdzie pełni rolę zastępcy redaktora naczelnego. Poprowadził spotkania literackie z Mastertonem w warszawskim Trafficu na prośbę wydawnictwa Albatros. Tłumaczył na język polski opowiadania Grahama Mastertona, Jacka Ketchuma (antologia „Królestwo spokoju”), Guya N. Smitha i Johna Eversona.

Mail : pocztarus@wp.pl

Graham i Piotrek
Robert Cichowlas – członkostwo honorowe w redakcji. Założyciel pierwszego polskiego bloga Grahama Mastertona, pisarz, redaktor. Urodził się w 1982 roku w Poznaniu, gdzie ukończył studia i gdzie mieszka. Pierwszych kilkadziesiąt opowiadań opublikował w swojej szufladzie oraz na portalach literackich. Na papierze zadebiutował w 2007 opowiadaniem „Cierpliwość”, które znalazło się w antologii „Trupojad. Nie ma ocalenia”. Od tego momentu opublikował około 20 opowiadań w prasie i antologiach zbiorczych, a także około 10 książek, napisanych indywidualnie, bądź do spółki z innymi twórcami horrorów. Najnowsze jego książki to: powieść grozy SZÓSTA ERA, zbiór opowiadań WYLĘGARNIA oraz zbiór nowel PRADAWNE ZŁO (z Łukaszem Radeckim).
Graham i Robert
Piotrek i Robert są autorami obszernej pozycji biograficzno-beletrystycznej MASTERTON. OPOWIADANIA. TWARZĄ W TWARZ Z PISARZEM (Wydawnictwo Albatros, 2011), poświęconej autorowi. Książka, oprócz materiału biograficznego, zawiera również niepublikowane wcześniej w Polsce teksty pisarza.
Okładka książki MASTERTON. OPOWIADANIA. TWARZĄ W TWARZ Z PISARZEM
Robert i Piotrek byli mocno zaangażowani w powstanie pierwszej w Polsce antologii opowiadań horroru, dedykowanej Grahamowi Mastertonowi pt. DZIEDZICTWO MANITOU (Wydawnictwo Replika, 2013). Polscy autorzy zaprezentowali w niej teksty nawiązujące do twórczości Mastertona, a Brytyjczyk napisał do książki wstęp oraz opowiadanie OBSERWATOR.
Okładka książki DZIEDZICTWO MANITOU

Dodaj komentarz