Okładka polskiej edycji UPADŁYCH ANIOŁÓW

Wydawnictwo Albatros zaprezentowało okładkę polskiej edycji UPADŁYCH ANIOŁÓW. Biorąc pod uwagę, że powstała ona na szybko, z powodu przyspieszenia premiery powieści o trzy miesiące, jesteśmy pełni podziwu. Może każdą premierę należało by opracowywać w trybie przyspieszonym, jeśli efekt ma być tak piorunujący? Premiera książki już 31 sierpnia.

Zagraniczna okładka GARDEN OF EVIL

W marcu 2013 roku na rynku anglojęzycznym ukaże się ósma część przygód Jima Rooka – GARDEN OF EVIL, znana również jako GARDEN OF LIES. Tym razem sympatyczny nauczyciel angielskiego przychodzi pewnego ranka do klasy i odkrywa coś tak szokującego, że jego życie nigdy już nie będzie takie samo. Prezentujemy poniżej okładkę zagranicznej edycji. W Polsce książkę wyda Albatros, nie znamy jeszcze jednak daty premiery.

 

Nowe opowiadanie Grahama Mastertona to… THE NIGHT HIDER

Kilka dni temu Graham ukończył kolejne opowiadanie. THE NIGHT HIDER liczy 10,000 słów (ok. 26 stron) i ukaże się w nadchodzącej antologii przygotowywanej przez Jeani Rector pod szyldem Horror Zine. Samo opowiadanie odpowiada na pytanie, czemu C.S. Lewis napisał powieść Lew, czarownica i stara szafa i kolejne książki. Jak zapowiada sam autor – opowiadanie powinno przestraszyć nas na śmierć. Plany odnośnie polskiego przekładu nie są jeszcze znane. Prawdopodobnie tekst zostanie dołączony do nadchodzącej antologii, która prędzej czy później zostanie w Polsce opublikowana.

Plebiscyt na najlepszą książkę serwisu Lubimy Czytać

Zabawa trwa już od jakiegoś czasu, ale, jak to mawiają – lepiej późno niż wcale, dlatego też gorąco zachęcamy Was do głosowania na dwa biorące udział w plebiscycie na najlepszą książkę miesiąca tytuły autorstwa Grahama Mastertona: KRZYWA SWEETMANA oraz NIEWINNA KREW. Poniżej link – wystarczy zajrzeć i kliknąć na tytuł swego ulubieńca. Książka, która otrzyma najwięcej głosów zostanie przerobiona na audiobooka. Do dzieła zatem!

http://lubimyczytac.pl/skodawieszcodobre/rankingmiesiaca#book61645

UPADŁE ANIOŁY i ZEMSTA MANITOU już w sierpniu!

Doskonałe wieści spłynęły właśnie z Wydawnictwa Albatros. W związku z przyjazdem Grahama Mastertona do Polski na początku września, przyspieszone zostały daty premier dwóch powieści: premierowego wydania sequela przygód Katie Magiuire pod tytułem UPADŁE ANIOŁY i wznowienia ZEMSTY MANITOU z nowym przekładem. Obie książki ukażą się 31 sierpnia. Okładka pierwszej z nich nie jest jeszcze znana – zapewne zostanie ogłoszona lada dzień, wiadomo natomiast, że będzie liczyć 400 stron i ukaże się w przekładzie Wiesława Marcysiaka. Projekt okładki drugiej z nich przypominamy natomiast poniżej. Nie wiemy jeszcze czy jest ostateczny, chociaż ze względu na bliski termin premiery prawdopodobnie taki właśnie zostanie.

WYNIKI KONKURSU

Pora ogłosić wyniki konkursu, w którym były do zgarnięcia trzy horrory: LUDZIE Z BAGIEN Edwarda Lee, POTOMSTWO Jacka Ketchuma i NIEWINNA KREW Grahama Mastertona. Wpłynęło kilkadziesiąt odpowiedzi, z czego mniej więcej tylko połowa była poprawna. Jak należało odpowiadać? Poniżej właściwe odpowiedzi:

1. Jak brzmi tytuł debiutanckiej na polskim rynku powieści Edwarda Lee?

SUKKUB

2. W którym roku Jack Ketchum pojawił się w Polsce na Dniach Fantastyki?

2010

3. Wydawnictwo Replika wydała do tej pory jeden rasowy thriller Mastertona. Prosimy podać jego tytuł.

KRZYWA SWEETMANA

A nagrodę w postaci pakietu książek zdobywa Anna Kolec z Gdańska. Gratulujemy i pozdrawiamy! Nagrodę prześlemy w tym tygodniu.

Graham Masterton poleca…

Dziś mamy dla Was niedzielną wiadomość od Grahama, który postanowił podzielić się ze wszystkimi swoim nowym odkryciem muzycznym. Jak sam twierdzi:

Definitywnie możecie dorzucić "Sam and the Womp" do moich ulubionych zespołów.

Nie wiemy, czy autor żartował, aczkolwiek nie możemy się pozbyć wrażenia, że kilka słów piosenki bardzo dokładnie opisuje Grahama: I am so cool and I am so groovy. Nieprawdaż?

Utworu możecie posłuchać tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=Qsy7kJyizoc

STRAŻNICY PIEKŁA od dziś w księgarniach

Od
dziś można już nabyć wznowienie powieści STRAŻNICY PIEKŁA od Wydawnictwa
Albatros. Poniżej prezentujemy krótki opis oraz okładkę książki:



Straszliwie okaleczone zwłoki młodej Amerykanki Julii Winward zostają
wyłowione z Tamizy. Jej brat Joshua wraz ze swoją dziewczyną Nancy
próbują na własną rękę wyjaśnić zagadkę morderstwa. Szereg
tajemniczych wydarzeń daje podstawy do domniemania, iż za okrutnym
zabójstwem kryje się coś więcej. Okazuje się, iż w Londynie nie ma
ulicy, przy której Julia wynajmowała mieszkanie ani firmy Wheatstone
Electrics, która ją zatrudniała. Joshua i Nancy odnajdują „bramę”
prowadzącą do „alternatywnego” Londynu – świata równoległego, którym
rządzi terror i zbrodnia – i stają do walki z zakapturzonymi
strażnikami…

3 HORRORY do zgarnięcia!

Trzy powieści grozy, przy których nie sposób się nudzić. Spod pióra samych mistrzów gatunku. Rozszarpią Wasze nerwy, przestraszą, sprawią, że pokochanie horror jeszcze bardziej!

Od Repliki trzy tytuły do zgarnięcia w szybkim konkursie. Po pierwsze: LUDZIE Z BAGIEN – mocny horror autora grozy ekstremalnej, Edwarda Lee, który pojawi się na, zbliżającym się, wielkimi krokami Polconie. Po drugie: POTOMSTWO – groza dla odważnych autorstwa Jacka Ketchuma. I po trzecie: NIEWINNA KREW, autorstwa Grahama Mastertona, książka, która swoją premierę miała kilka dni temu i którą do podpisu będzie można wręczyć samemu autorowi we wrześniu na Grojkonie – Graham będzie tam gościem specjalnym.

Co trzeba zrobić, by wygrać? Odpowiedzieć na trzy proste pytania dotyczące autorów książek, których okładki widzicie poniżej:

1. Jak brzmi tytuł debiutanckiej na polskim rynku powieści Edwarda Lee?

2. W którym roku Jack Ketchum pojawił się w Polsce na Dniach Fantastyki?

3. Wydawnictwo Replika wydała do tej pory jeden rasowy thriller Mastertona. Prosimy podać jego tytuł.

Odpowiedzi wysyłajcie na adres mictlantecutli@op.pl do 12 sierpnia, w tytule maila wpisując „3 HORRORY”. Wyniki ogłosimy w poniedziałek 13 sierpnia. Powodzenia! 

Recenzja książki NIEWINNA KREW

Kim jesteśmy i dokąd zmierzamy? Ile wiemy o świecie, w którym żyjemy i ludziach, którzy nas otaczają? Co jest po drugiej stronie i czy w ogóle coś jest? Kto steruje naszym życiem, Bóg, Los a może Ślepy Traf? To odwieczne pytania, które zadaje sobie człowiek, na które jak dotąd nie udało się znaleźć odpowiedzi, a szukanie jej prawdopodobnie i tak jest bezsensowne. Jednak to właśnie te zagadki stanowią rezerwuar tematów i fantazji, z których czerpią pisarze, w tym przypadku Graham Masterton.

„Niewinna krew” to opowieść wielopłaszczyznowa. Nie sposób wyodrębnić tematu wybijającego się ponad inne, płaszczyzny współbrzmią na równoległym poziomie, tworząc doskonale skonstruowaną historię o życiu, śmierci, miłości, zemście, ludzkich słabościach i tęsknotach. Ktoś mógłby wzburzony wysunąć oskarżenie, że jest to zwyczajna opowieść o duchach, temacie wałkowanym przez wszystkich mniej lub bardziej znanych pisarzy grozy, jednak stanowczo przeciwstawiam się takiemu postawieniu sprawy. Otóż nie, nie jest to zwyczajna, oklepana opowieść o duchach. W „Niewinnej krwi” nie wiadomo, kto jest kim. Masterton kreśli szczegółowe obrazy postaci, przyzwyczaja nas do nich, wymusza nawiązanie sympatii i więzi, po czym dowiadujemy się, że sympatyzujemy z kimś kto już dawno nie żyje. Autor troszkę żartuje sobie z nas, jednak do pewnych granic, bez przesady. Bo czym jest tak naprawdę dobra książka? Samą ciekawą fabułą? Chyba nie. Znacznie lepszą zabawę mamy wtedy, kiedy podczas lektury zachodzi jakaś dziwna (bo przecież książka to, z całym szacunkiem, martwy przedmiot, rzędy literek układających się w wyrazy i zdania) wymiana myśli, jakbyśmy rozgrywali z Mastertonem partię szachów, a może po prostu bawili się z nim w chowanego (ale to on się chowa, my szukamy).

Zaskakujące, jak wiele rzeczy można wyczytać z powieści Mastertona, jak wiele różnych, całkiem od siebie innych wątków łączy się ze sobą w jedno. Świat amerykańskich producentów filmowych i telewizyjnych, pozbawiony ludzkich uczuć przemysł rozrywkowy, nastawiony tylko i wyłącznie na zysk, przeciwstawiony cierpieniu ludzi, których dzieciństwo było jednym wielkim mrokiem, przerywanym biciem, nadużyciami seksualnymi, poniżaniem. Odebrana niewinność, strach przed życiem, przed jutrem, włączony telewizor pokazujący świat pełen radości samej w sobie – z niczego. Śmiejąca się widownia telewizyjnego show, głupie problemy ludzi, którzy za pieniądze pokazują światu najskrytsze tajemnice, wszystko po to, by napędzać niekończącą się lawinę śmiechu. To smutna prawda, ale tak to wygląda. Tutaj autor niczego nie musiał upiększać, zebrał fakty w większą całość i tyle. Tak wygląda XXI wiek. Co by się stało, gdyby naprawdę jakaś grupa szalonych, a może po prostu rozżalonych ludzi, zażądała wycofania demoralizujących treści z telewizji, pod groźbą wysadzenia całej Ameryki w powietrze? Czy właściciele stacji telewizyjnych dalej nadawaliby swoje programy, tak jak w „Niewinnej krwi”?

Polecam tę książkę każdemu, kto lubi, kiedy coś się dzieje, kiedy do samego końca zastanawiamy się jakie jest rozwiązanie, a także tym, którzy potrafią krytycznie spojrzeć na czasy, w których żyjemy. „Niewinna krew” trzyma nas do końca w napięciu, a pomimo wszystkich tragicznych wydarzeń, o których dopiero co czytaliśmy, na ostatniej stronie książki spływa na nas błogie uczucie zadowolenia.

Autor recenzji: Iwona Stolarz
Wydawnictwo: Replika
Rok wydania: 2012
Liczba stron: 360
Format: 14,5 x 20,5
Ocena: 8,5/10