Wznowienie FESTIWALU STRACHU już 20 lipca!

Wydawnictwo Rebis zapowiedziało wznowienie antologii opowiadań FESTIWAL STRACHU na 20 lipca. Zbiór będzie miał nową okładkę, którą prezentujemy poniżej:
Okładka wznowienia FESTIWALU STRACHU

Warto nadmienić, że jest to chyba najlepszy zbiór krótkich tekstów Grahama Mastertona, w którym znalazły się tak wspaniałe opowiadania jak BAZGROŁA, POSOCZNICA czy TOWARZYSTWO WSPÓŁCZUCIA.

Graham nie odwiedzi Polski w marcu

Z najnowszych doniesień wynika, że marcowa wizyta Grahama w Polsce została odwołana ze względu na rozprzestrzeniającą się w Europie epidemię koronawirusa.

Masterton miał w tym czasie nakręcić film promujący miasto Wrocław i jego historię. W międzyczasie miała zostać ujawniona także jeszcze jedna, wielka niespodzianka. Kolejna wizyta planowo będzie mieć miejsce we wrześniu, ale autor planuje odwiedzić Warszawę i Wrocław wcześniej – w maju lub w czerwcu. Uzbrajamy się zatem w cierpliwość.

Dziś 74 urodziny Grahama Mastertona

Jak co roku, 16 stycznia świętujemy urodziny Grahama Mastertona. Dziś wypadają już po raz 74, więc w imieniu swoim oraz wszystkich czytelników, przyjaciół i fanów z Polski życzę naszemu ulubionemu autorowi spokoju, niekończącej się weny, zdrowia, humoru, samych dobrych wspomnień i wszystkiego, co tylko sobie wymarzy!

Happy Birthday, Graham!

Graham Masterton składa życzenia na nowy rok!

Poniżej prezentujemy krótką wiadomość od Grahama i Dawn na nowy rok!

Radosnego i pełnego sukcesów nowego roku dla wszystkich naszych polskich przyjaciół. Ten rok był wyjątkowo kreatywny dla mnie i Dawn G Harris, jako że pisaliśmy i indywidualnie i wspólnie. Nie możemy się doczekać, aż zaprezentujemy wam pełną strachu zabawę w 2020!

Graham i Dawn składają życzenia noworoczne!

 

List Grahama do Williama Burroughsa wystawiony na aukcję

Mało znany fakt: Graham Masterton napisał książkę z Williamem S. Burroughsem, słynnym amerykańskim pisarzem i poetą, autorem legendarnych powieści Ćpun, Nagi lunch czy Pedał. Zmarły w 1997 roku Burroughs był jednym z największych przedstawicieli ruchu artystycznego zwanego „Beat Generation”. Bitnicy często uchodzili za niezrozumianych i kontrowersyjnych, chociażby ze względu na eksperymenty z używkami.

Wróćmy do przeszłości – w pierwszej połowie lat 60-tych Burroughs uchodził za mentora dla młodych, początkujących pisarzy. Jednym z nich był Graham Masterton, który zwykł korespondować listownie z Burroughsem. Jednym z tematów był wspólny projekt – eksperymentalna językowo, praktycznie nieprzetłumaczalna na inne języki powieść Rules of Duel.

Okładka powieści RULES OF DUEL

Niedawno dokonano zaskakującego odkrycia – w biurku należącym niegdyś do  Burroughsa znaleziono liczne listy, a wśród nich ten, którego autorem w 1964 roku był Graham Masterton. Listy zostały wystawione na aukcję w domu aukcyjnym Bonhams (jednym z najstarszych w Nowym Jorku) i zostały zlicytowane za 5700 dolarów.

List Grahama Mastertona do Williama Burroughsa (1964 r.)