Graham Masterton ukończył nowy horror i… pisze kolejny!

Dobre wieści dla wszystkich, którzy obawiali się, że Graham Masterton nie wróci do horroru i będzie już pisał wyłącznie thrillery z Katie Maguire. Nic bardziej mylnego!

Autor ukończył właśnie powieść THE CHILDREN GOD FORGOT (DZIECI ZAPOMNIANE PRZEZ BOGA) i po raz pierwszy podzielił się szczegółami odnośnie fabuły. W książce Masterton podejmie bardzo trudny i kontrowersyjny temat aborcji, który wywołuje dyskusje nie tylko w Polsce – dla przykładu, w Irlandii i Irlandii Północnej odbyło się referendum odnośnie jej zalegalizowania. W tym samym czasie zdelegalizowano ją w kilku stanach Ameryki Północnej.

Spora część fabuły THE CHILDREN GOD FORGOT osadzona będzie w kanałach pod Londynem, które mają wzbudzać większą grozę niż te z powieści TO Stephena Kinga. Jeden z kanałów jest zablokowany ogromną masą tłuszczu i innych odpadów, które się zestaliły.  Kiedy pracownicy kanalizacji próbują ją usunąć, zaczynają dziać się dziwne i makabryczne rzeczy.

W powieści wystąpią bohaterowie WIRUSA – Jamila Patel i Jerry Pardoe, którzy mają pomóc w śledztwie ze względu na doświadczenie ze zdarzeniami paranormalnymi. Ale ta sprawa może przerosnąć nawet ich, ponieważ wpływ najpotężniejszej angielskiej czarownicy nadal jest odczuwalny w kanałach.
Uważała bowiem, że każde życie, nawet potworne, jest święte.

Ukończenie THE CHILDREN GOD FORGOT to jednak nie ostatnia dobra wiadomość dla fanów horroru. Masterton pracuje nad kolejną powieścią grozy
zatytułowaną THE HOUSE OF A HUNDRED WHISPERS (DOM SETEK SZEPTÓW), która należeć będzie do opowieści o duchach. Ukończenie książki planowane jest na styczeń 2020! Pozostaje tylko czekać, aż któryś z polskich wydawców nabędzie prawa do wydania polskiej wersji obu powieści.

5 odpowiedzi do “Graham Masterton ukończył nowy horror i… pisze kolejny!”

  1. To jest bardzo dobra wiadomość. Kiedy przeczytałem że spora część książki będzie rozgrywać się w kanałach, to od razu przypomniała mi się książka DZIECKO CIEMNOŚCI, a nie TO Stephena Kinga. Czytając opis fabuły, to może być to mocna rzecz, jeżeli Graham pociągną tą powieść w swoim stylu z lat osiemdziesiątych i wczesnych dziewięćdziesiątych. Bo autor potrafi pójść ‚po bandzie’, jak i potrafi napisać bardzo klimatyczna książkę, ale bez ekstremy. Jeżeli chodzi o powieść nad którą pracuje obecnie, po tytule wnioskuję że będzie to historia o nawiedzonym domu. Mam nadzieję, że ta książka będzie choć w połowie taka dobra jak WALHALA lub ZEKLECI – wtedy będzie bardzo dobrze. A jeżeli I’m dorówna, to bedzie genialnie. Ciekawe czy będzie to łagodne Ghost story, jak MUZYKA Z ZAŚWIATÓW czy coś mocniejszego, jak ZAKLECI czy DRAPIEZCY. W tym temacie też Masterton potrafi pokazać dwa oblicza. Mocni ZAKLECI czy DRAPIEZCY czy znacznie łagodniejszy DOM KOŚCI.

  2. Uwielbiam książki Grahama Mastertona. Wszyscy piszą o horrorach. Są swietne, to prawda. Ale przysłowiowego ,,konia z rzędem” dla tego kto czytał jego powieść pt ,, Brylant”. Ten ,,Brylant” lśni do dziś pełnym blaskiem i co najgorsze ,.nigdzie nie mogę tego kupić aby przeczytać ponownie. Luuudzieee… Krolestwo za ,,Brylant” Grahama Mastertona.

Dodaj komentarz