Graham ukończył nowy horror! Znamy szczegóły fabuły THE SHADOW PEOPLE!

W ostatni wtorek Graham Masterton ukończył pracę nad nowym horrorem. THE SHADOW PEOPLE (LUDZIE CIENIA) to trzecia część cyklu o detektywach Jamili Patel i Jerrym Pardoe, czyli kontynuacja WIRUSA i DZIECI ZAPOMNIANYCH PRZEZ BOGA.  Poniżej prezentujemy okładkę zagranicznego wydania, które ukaże się 2 grudnia, a także szczegółowy zarys fabuły najnowszej powieści.

UWAGA!!  Dalsza część tekstu zawiera SPOILERY fabuły THE SHADOW PEOPLE. Czytacie na własną odpowiedzialność 🙂

Detektyw sierżant Jamila Patel i detektyw Jerry Pardoe cieszą się w policji metropolitalnej niechętnie zyskaną reputacją z powodu swoich umiejętności zajmowania się dziwnymi sprawami, o najwyraźniej ponadnaturalnym charakterze.

Bohaterowie zostają zwołani po raz kolejny, kiedy w piwnicy opuszczonej fabryki dywanów w Londynie zostaje znalezionych trzynaście ciał… rozczłonkowanych i upieczonych, prawdopodobnie w celu konsumpcji. Tuż obok piwnicy odnaleziony zostaje opuszczony tunel metra, a w nim malunki dziwnego boga z głową kozła, co może wskazywać na działalność jakiegoś kultu religijnego.

Coraz więcej osób zostaje porwanych, zamordowanych i poddanych aktom kanibalizmu. Coś, co wyglądało na niewielką sektę funkcjonującą w Lambeth, zaczyna rozprzestrzeniać się jak wirus po całym Londynie. Do Patel i Pardoe docierają zeznania świadków, którzy na własne oczy widzieli dzikusów szwędających się nocą po ulicach, napadających na niewinne osoby i uprowadzających nieprzytomne ofiary w nieznanym kierunku.

W końcu udaje im się rozszyfrować pochodzenie sekty. Zaczęło się od grupki bezdomnych kobiet i mężczyzn przebywających w opuszczonym hotelu, dowodzonej przez autorytatywną kobietę każącą nazywać się Hedda. Dziewczyna Pardoe zostaje porwana przez sektę, a on próbuje dostać się do hotelu, by ją uratować.

W piwnicach znajduje niewybuch jeszcze z czasów niemieckich nalotów na Wielką Brytanię. Podobnie jak inne bomby, ta nigdy nie została odnaleziona, dopóki nie zawłaszczyli jej bezdomni.

W bombie znajdują się szklane próbówki z bursztynową cieczą. Została opracowana przez niemieckich naukowców, którzy przeprowadzili setki eksperymentów na więźniach w obozach koncentracyjnych. Jej działanie miało cofnąć ludzki mózg do czasów Epoki Kamienia. Chodziło o zredukowanie ludności Wielkiej Brytanii do posłusznych prymitywów, nie potrafiących zrozumieć tego, co uchodziło wtedy za nowoczesną technologię.

Patel i Pardoe muszą stawić czoła grupie bezdomnych z prymitywnymi umysłami. Ale to nie koniec. Muszą zmierzyć się też z bogiem z głową kozła, którego czczą okrutni kanibale.

Okładka powieści The Shadow People

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.